Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

174069
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
114
108
1069
128352
1879
6220
174069
Visitors Counter

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą 7.02.2016

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 - tego.

PORZĄDEK MSZY ŚW.: godz. 9:00, 16:00, 17:30, 19:00.

Zechciejmy przyjąć popiół na nasze głowy, jako znak podjęcia na nowo pokuty i nawrócenia w naszym życiu.

2. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz.17:00, a Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kazaniem w niedziele o godz. 17:00.

3. Już teraz informujemy, że wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych odbędą się od 28 lutego do 3 marca.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych do nowo zakładanej Róży Żywego Różańca im. Św. Rity z Cascia. Zapisy w zakrystii.

5. Dziś do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim m.in.

* dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: „ratuj duszę swoją”?  Ponadto:

* poradnik dla ojców: chłopaki czytają tak samo chętnie jak dziewczynki, gdy robią to w domu wspólnie z tatą.

6. Dziękujemy za rozebranie dekoracji świątecznej oraz posprzątanie i przygotowanie kościoła do niedzieli. Bóg Zapłać.

7. Spotkanie dla osób w tym roku przystępujących do sakramentu bierzmowania – poniedziałek - 15.02.2016 r. – 18:30na plebanii. Obecność obowiązkowa!, a dla wszystkich osób przygotowujących się do bierzmowania – piątek - 19.02.2016 r. – 20:00w kościele Mariackim na Wielkopostnym Czuwaniu Młodych. Obecność również obowiązkowa!

8. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy gościć s. Katarzynę Antolak z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Otwocku, która przybliży nam Dzieło Sługi Bożego o. Józefa Kentenicha – Ruch Szensztacki oraz Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu.

9. Zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek od 19:00 do 20:00 oraz w piątki od godz. 15:00 do wieczornego nabożeństwa.

10. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów na Podkarpaciu w terminie 22-26 czerwca oraz na Maltę w terminie 28.09 – 5.10. Zapisy w Zakrystii. (ks. Kazimierz organizuje pielgrzymkę na Podlasie w maju)

11. W przyszłą niedziele zbiórka do puszki na cele budowlane.

Ogłoszenia lokalne:

Informacja dla małżonków w każdym wieku - jeśli chcecie ożywić swoją relację małżeńską, jest walentynkowa  okazja  13-14 lutego w Szczecinku odbędą się warsztaty JA+TY=MY - bliższe informacje na plakacie w gablotce i w zakrystii.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy Błogosławionego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wielu łask Bożych i opieki Św. Krzysztofa w każdym kolejnym dniu życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Proboszcz  - ks. Bogusław Matusik  Wikariusz – ks. Gracjan Ostrowski

Więcej o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia  >>>TUTAJ<<<

 Opis Logo     >>>TUTAJ<<<

Pielgrzymka na Maltę

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
W ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Malta 28.09. – 05.10.2016

 
Program pielgrzymki :
 
28/29.09.2016 – Przybycie na Maltę
Msza św. o godz. 11:45. Wyjazd autokarem ze Szczecinka o godz. 12:30 z pod kościoła przy ul. Pomorskiej w 43 na lotnisko w BERLINIE , wylot na Maltę godz.21:50. Przylot godz.00.40. Powitanie na lotnisku Malta International Airport , transfer  do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
29.09.2016 – Valletta
Śniadanie, Msza św. w pięknym kościele św. Pawła Rozbitka, zwiedzanie Valletty, stolicy Malty: wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) I leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua.
Spacerując ulicą Merchand Street docieramy do kościoła zakonnego pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio: Ścięcie św. Jana oraz mniejszy obraz św. Hieronima. Idąc dalej, oglądamy zabytki Valletty: Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz).
 
30.09.2016 –Mdina, Rabat, Mosta
Śniadanie. Rozpoczynamy od wizyty kościoła w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Posiada on jedną z największych kopuł w Europie. Udajemy sie do Rabatu, gdzie uczestniczymy we Mszy w kościele św. Pawła . Według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.
Zwiedzimy również Mdine, starą stolicę Malty, fortecę zbudowaną w okresie dominacji arabskiej. W dalszej części wycieczki zwiedzimy wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników). Czas wolny w Mdinie. Zwiedzanie Katedry i Muzeum katedralnego.
 
01.10.2016  - Wyspa Gozo
Śniadanie. Przejazd około 30 min do małego portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (30 min) na wyspę Gozo. Na Gozo  Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary o godz. 10.00. Zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat, obejrzymy Lazurowe Okno oraz Grzybową Skałę, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy przepłynąć łódeczką w pobliżu tej wspaniałej morskiej groty. Obejrzymy Centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą w której możemy dokonać degustacji lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo. Czas wolny w uroczej zatoczce na południu wyspy Xlendi. Po wizycie na wyspie Gozo, przeprawimy się promem do portu Cirkewwa i przyjedziemy późnym popołudniem do hotelu.
 
02.10.2016 - Trójmiasto
Śniadanie. O godz 09.30 uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca. Wizyta w małym ogrodzie Gardiola, usytuowanym na murach obronnych miasta Senglea, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port, fortece rycerzy Zakonu Maltańskiego i miasta położone wokół portu. Dalsza trasa prowadzi do miasta Birgu, gdzie powstały pierwsze rezydencje Zakonu Maltańskiego w okresie 1530-1565. Zwiedzimy małe muzeum kościelne, gdzie znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta, który bronił tej fortecy przeciwko nacierającym Turkom w roku 1564. Przejdziemy obok Pałacu św. Inkwizycji, obejrzymy pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 roku. Spacer po najstarszej, renesansowej części miasta - rezydencja rycerzy Zakonu.
 
03.10.2016 Grand Harbour Tour  
Wycieczka  statkiem  po Wielkim Porcie - autobus zabierze nas do przystani tuż przy mieście Sliema , na przejażdżkę po Wielkim Porcie. Dopiero z pokładu statku  widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami murów obronnych Wielki Port. Nazwa Malty – Tarcza Obronna Europy staje się zupełnie jasna po zobaczeniu tego systemu fortec, powstałych od czasów rzymskich do II Wojny Światowej.  Czas wolny  w Sliemie.  Powrót do hotelu.
 
04.09.2016   
Dzień  Wolny. Odpoczynek. 
 
05.10.2016 - Wylot
Śniadanie,czas wolny, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do BERLINA godz.18.05, przylot godz.21.00 transfer autokarem na miejsce zbiórki – zakończenie pielgrzymki.
 
 
Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w kwocie 70 Euro, kwota płatna na miejscu przewodnikowi miejscowemu.
 
Na życzenie dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Koszt: 3470 zł oraz 70 euro.
 
Miejsc 30 liczy się kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy w Kancelarii  lub w Zakrystii parafii pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku.
te.: 500 218 081.
 
 
C e n a   o b e j m u j e :
- bilety na samolot
- zakwaterowanie - hotel   
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje /bufet/
- transfery z i na lotnisko
- zorganizowane wycieczki
- bilety na rejs po Wielkim Porcie
- bilety na prom na Wyspę Gozo
- ubezpieczenie NW i KL
 
Biuro Turystyczne POLONIA tel. (091)43-40-726
70-526 SZCZECIN ul. Mazowiecka 14 fax. (091) 48-80-588
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Jest jeszcze 11 miejsc wolnych.