Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

201144
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
33
143
414
155975
3379
4258
201144
Visitors Counter

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej 22.05.2016r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.
 
2.Gościmy Dzisiaj ks. Stefana Korendij, który pracuje na Ukrainie w Jazłowcu – zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła poprosi nas o wsparcie prowadzonych przez siebie prac budowlanych.
 
3. Jutro Nabożeństwo do o. Pio. Spotkanie grupy modlitewnej o. Pio wyjątkowo odbędzie się 24.05.2016 (wtorek) po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
 
4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Święto Bożego Ciała - msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy św. o godz. 1200. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po mszy świętej o godz. 1030. Po wyjściu z kościoła procesja pójdzie ulicą Słowianską, Armii Krajowej, Poniatowskiego, Spółdzielczą i Matusewicz. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Św. w kościele. Starajmy się o przyozdobienie naszych mieszkań i domów, okien i ogrodzeń. Zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek na godz. 18:15. Niech na próbie i w czasie procesji nie zabraknie dzieci rocznicowych oraz młodszych. Mieszkańców ulic przy których zaplanowane są ołtarze prosimy o włączenie się w tę akcję przy budowaniu ołtarzy. Niech nasze zaangażowanie będzie widocznym wyrazem naszej miłości do Jezusa Eucharystycznego
Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
     I – ul. Armii Krajowej ok. nr 47
     II – ul. Spółdzielcza nr 3
     III – Skrzyżowanie ulic Moniuszki i Matusewicz
     IV – przy kościele.
Bardzo prosimy, aby przez całą Oktawę po Uroczystości Bożego Ciała dzieci uczestniczyły we w nabożeństwie Majowym w procesji wokół kościoła sypiąc kwiaty.
 
5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m. in.: artykuł „Strachy na lachy” o złej propagandzie towarzyszącej przygotowaniom do ŚDM.
 
6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17:00, a w Marcelinie o 18:00.
 
7. Dziękujemy:
- Paniom za posprzątanie kościoła.
- Panom za prace wykonane w minionym tygodniu w parafii. Bóg Zapłać.
 
8. Zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek od 19:00 do 20:00 oraz w piątki od godz. 15:00 do wieczornego nabożeństwa.
 
9. Organizujemy pielgrzymkę dzieci do Matki Bożej w Skrzatuszu na Diecezjalny Dzień Dziecka. Wyjazd 28 maja, koszt 20 zł, zapisy w zakrystii oraz u ks. Gracjana w szkole.
 
10. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki w salce nad zakrystią.
 
11. Zbliżają się wakacje, które można spędzić AKTYWNIE. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w wakacyjnych rekolekcjach oazowych oraz z Siostrami szensztackimi. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
Ogłoszenia lokalne:
 
Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Tronu Boga  przez Jezusa naszego Pana i Zbawiciela w Duchu Świętym, opieki Matki Najświętszej, św. Krzysztofa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.
 
            Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                 Wikariusz ks. Gracjan Ostrowski
 

 

Okulary dla Afryki

Szkolne Koło Caritas w Gimnazjum nr 1 włącza się w kolejną, II już edycje zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”.
 
Uwagi dotyczących zbiórki:
– zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów
– zbieramy używane okulary słoneczne
– okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum.
– w Afryce jest problem z wodą, jeśli ktoś ma możliwości wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni.
Okulary można przynosić do zakrystii.
Informacje o akcji:
 
1. OKULARY DLA AFRYKI – opis akcji
 
2. STARE OKULARY POLECĄ DO ETIOPII I RPA (RAPORT Z POLSKI, TVP INFO, 06.06.2013) - film
 
3. PODZIĘKOWANIA KS. PAWŁA RAWSKIEGO ZA PRZESŁANE OKULARY - film

Pielgrzymka na Maltę

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
W ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Malta 28.09. – 05.10.2016

 
Program pielgrzymki :
 
28/29.09.2016 – Przybycie na Maltę
Msza św. o godz. 11:45. Wyjazd autokarem ze Szczecinka o godz. 12:30 z pod kościoła przy ul. Pomorskiej w 43 na lotnisko w BERLINIE , wylot na Maltę godz.21:50. Przylot godz.00.40. Powitanie na lotnisku Malta International Airport , transfer  do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
29.09.2016 – Valletta
Śniadanie, Msza św. w pięknym kościele św. Pawła Rozbitka, zwiedzanie Valletty, stolicy Malty: wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) I leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua.
Spacerując ulicą Merchand Street docieramy do kościoła zakonnego pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio: Ścięcie św. Jana oraz mniejszy obraz św. Hieronima. Idąc dalej, oglądamy zabytki Valletty: Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz).
 
30.09.2016 –Mdina, Rabat, Mosta
Śniadanie. Rozpoczynamy od wizyty kościoła w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Posiada on jedną z największych kopuł w Europie. Udajemy sie do Rabatu, gdzie uczestniczymy we Mszy w kościele św. Pawła . Według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.
Zwiedzimy również Mdine, starą stolicę Malty, fortecę zbudowaną w okresie dominacji arabskiej. W dalszej części wycieczki zwiedzimy wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników). Czas wolny w Mdinie. Zwiedzanie Katedry i Muzeum katedralnego.
 
01.10.2016  - Wyspa Gozo
Śniadanie. Przejazd około 30 min do małego portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (30 min) na wyspę Gozo. Na Gozo  Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary o godz. 10.00. Zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat, obejrzymy Lazurowe Okno oraz Grzybową Skałę, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy przepłynąć łódeczką w pobliżu tej wspaniałej morskiej groty. Obejrzymy Centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą w której możemy dokonać degustacji lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo. Czas wolny w uroczej zatoczce na południu wyspy Xlendi. Po wizycie na wyspie Gozo, przeprawimy się promem do portu Cirkewwa i przyjedziemy późnym popołudniem do hotelu.
 
02.10.2016 - Trójmiasto
Śniadanie. O godz 09.30 uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca. Wizyta w małym ogrodzie Gardiola, usytuowanym na murach obronnych miasta Senglea, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port, fortece rycerzy Zakonu Maltańskiego i miasta położone wokół portu. Dalsza trasa prowadzi do miasta Birgu, gdzie powstały pierwsze rezydencje Zakonu Maltańskiego w okresie 1530-1565. Zwiedzimy małe muzeum kościelne, gdzie znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta, który bronił tej fortecy przeciwko nacierającym Turkom w roku 1564. Przejdziemy obok Pałacu św. Inkwizycji, obejrzymy pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 roku. Spacer po najstarszej, renesansowej części miasta - rezydencja rycerzy Zakonu.
 
03.10.2016 Grand Harbour Tour  
Wycieczka  statkiem  po Wielkim Porcie - autobus zabierze nas do przystani tuż przy mieście Sliema , na przejażdżkę po Wielkim Porcie. Dopiero z pokładu statku  widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami murów obronnych Wielki Port. Nazwa Malty – Tarcza Obronna Europy staje się zupełnie jasna po zobaczeniu tego systemu fortec, powstałych od czasów rzymskich do II Wojny Światowej.  Czas wolny  w Sliemie.  Powrót do hotelu.
 
04.09.2016   
Dzień  Wolny. Odpoczynek. 
 
05.10.2016 - Wylot
Śniadanie,czas wolny, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do BERLINA godz.18.05, przylot godz.21.00 transfer autokarem na miejsce zbiórki – zakończenie pielgrzymki.
 
 
Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w kwocie 70 Euro, kwota płatna na miejscu przewodnikowi miejscowemu.
 
Na życzenie dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Koszt: 3470 zł oraz 70 euro.
 
Miejsc 30 liczy się kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy w Kancelarii  lub w Zakrystii parafii pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku.
te.: 500 218 081.
 
 
C e n a   o b e j m u j e :
- bilety na samolot
- zakwaterowanie - hotel   
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje /bufet/
- transfery z i na lotnisko
- zorganizowane wycieczki
- bilety na rejs po Wielkim Porcie
- bilety na prom na Wyspę Gozo
- ubezpieczenie NW i KL
 
Biuro Turystyczne POLONIA tel. (091)43-40-726
70-526 SZCZECIN ul. Mazowiecka 14 fax. (091) 48-80-588
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Jest jeszcze 3 miejsca wolne.