Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

 

264647
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
107
195
869
218471
4231
5214
264647
Visitors Counter

Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą 18.06.2017r.

Przeżywamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Jezusowi Chrystusowi, za dar Eucharystii, za dar chleba, który daje życie wieczne. Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną nie jest Mnie godzien”. Życie nasze pełne jest problemów, trudności, krzyży. Dlatego tym bardziej zbliżmy się do Jezusa, który pozostając w Eucharystii pragnie nam pomagać i rozwiązywać życiowe problemy.
1. Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała są odprawiane na zakończenie nabożeństw czerwcowych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach przez całą Oktawę. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci komunijne, w tym dziewczynki do sypania kwiatów.
2.  Spotkania Grupy Modlitewnej w najbliższą  środę o 19:00 w salce nad zakrystią.
3.  Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa we czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 oraz
w piątek od godz. 15:00 rozpoczynając koronką do Bożego Miłosierdzia do godz. 17:00.
4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków z ziół i uroczystym błogosławieństwem dzieci będzie we czwartek.
5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W liturgii Kościoła rzymskokatolickiego przypada ona w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała. Została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1675, który zażądał ustanowienia święta ku czci Jego Serca oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego). Celem święta jest: rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu (ofiara krwawa) i okazuje podczas Mszy Świętej (ofiara niekrwawa), złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi, gdyż grzechy ludzkie zraniły Najświętsze Serce Jezusowe. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa. W związku z uroczystością w piątek nie obowiązuje post.
6. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
7. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17:00.A w Marcelinie przy kapliczce o 18:00.
8. Zapraszamy do naszej przykościelnej kawiarenki, aby skorzystać z jej oferty: herbaty, włoskiej kawy i ciasta.
9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego a w nim m.in. przeczytamy:
* Pocieszyć Boga – jeszcze raz o przesłaniu fatimskim.
* O uzdrowieniach na duszy i ciele za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
* Milion obywateli Ukrainy pracuje w Polsce – jak tu się odnajdują?
10. Trwa nabór dzieci, obecnie uczących się w drugiej klasie szkoły podstawowej, które przystąpią w roku szkolnym 2017/2018 (wtedy w klasie trzeciej) do I Komunii Świętej. Deklaracje można pobrać w soboty w kancelarii parafialnej oraz po Mszach Św. w zakrystii. Prosimy, aby deklaracje zostały złożone do 25 czerwca br. I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 13 maja o godz. 12:00.
11. Dziękujemy:
- za religijną postawę tym wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej procesji eucharystycznej w uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie tym, którzy przygotowali ołtarze, tym, którzy mieli udział w zakupie kwiatów i dekoracji, tym, którzy udekorowali swe domy  na trasie, tym. którzy nieśli baldachim, chorągwie, i inne symbole religijne oraz tym, którzy brali czynny udział w procesji. Dziękujemy również Policji za zabezpieczenie trasy procesji.
- Paniom za posprzątanie kościoła.
- Panom za prace wykonane w minionym tygodniu przy parafii.
- Panu Romanowi Skóra za dostarczenie brzeziny do udekorowania ołtarzy.
- Panu Łukaszowi Winniczukowi za zniwelowanie nierówności na placu przykościelnym. Bóg Zapłać.
12. Przypominamy, że  29 lipca (sobota) odbędzie się po raz pierwszy parafialny bal. Zapewnione będą ciepłe posiłki i muzyka. Można przyjść samemu, z osobą towarzyszącą, bądź w grupie przyjaciół. Ofiara wynosi 100 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty ofiar odbywają się w kawiarence parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.
13. Rozpoczęliśmy przygotowania do naszego festynu, który odbędzie się po Balu Parafialnym 30 lipca.  Ludzi dobrej woli zachęcamy do fundowania głównych nagród. Na stoliku przy stopniu komunijnym znajdują się listy, na które prosimy, aby wpisywały się chętne osoby, które w dobroci swojego serca ulepią pierogi, upieką ciasto i chleb. Pod chórem ustawiony jest kosz, do którego można przynosić fanty na kiermasz oraz książki. Tradycyjnie można nabywać cegiełki festynowe. Za wszelką pomoc i zaangażowanie w tym naszym wspólnym dziele, już dzisiaj składamy, serdeczne Bóg Zapłać.
 
Ogłoszenie lokalny:
* Już po raz 35-ty pątnicy z Grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
Serdecznie zapraszam dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki.
Spotkania organizacyjne odbędzie się 21.06 godz. 19:00 – w parafii mariackiej.
* 18-20 sierpnia odbędą się w Szczecinku rekolekcje z księdzem Johnem Bashoborą. Chętnych zapraszamy do zapisów po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła (cena wejściówki-90 zł ilość miejsc ograniczona). Dodatkowe informacje pod numerami na plakatach.
* Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zatrudni od 1 września 2017 osobę z wyższym wykształceniem pedagogicznym ze specjalnością opiekuńczo-wychowawczą na stanowisku wychowawcy w Bursie im św. Stanisława Kostki w Szczecinku. Bursa opiekuje się młodzieżą męską pobierającą naukę w Szczecineckich szkołach ponadgimnazjalnych.
* Parafia wojskowa w Czarnym organizuje 9 dniową pielgrzymkę do Paryża, Lourdes i La Salette w terminie 9-17.10.2017. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 
Wszystkim modlącym się w naszej parafialnej świątyni i gościom życzymy Błogosławionego tygodnia i dobrego czasu wakacji. Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Krzysztofa w każdym kolejnym dniu życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                 Wikariusz ks. Gracjan Ostrowski

Pielgrzymka na Białoruś

PIELGRZYMKA NA Białoruś
W 450 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli
 
BIAŁYSTOK - GRODNO - NOWOGRÓDEK
JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE - MIŃSK - KUROPATY - MIR - NIEŚWIEŻ - PIŃSK - JANÓW POLESKI – KOBRYŃ - BRZEŚĆ KODEŃ - WARSZAWA
 
DZIEŃ 1 -                             6 VIII niedziela
Zbiórka uczestników i wyjazd  ze Szczecin ka w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Białegostoku .  Po przyjeździe spacer połączona ze zwiedzaniem. Obiadokolacja i nocleg w Białymstoku lub okolicy
 
DZIEŃ 2  -                            7 VIII poniedziałek
Śniadanie,  przekroczenie granicy z Białorusią.  Przyjazd do Grodna - spacer po mieście - podziwianie pięknych widoków na wzgórze zamkowe znad Niemna. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in„: Katedrę Św. Franciszka Ksawerego, Stary i Nowy Zamek, cerkiew św. Borysa i Gleba, dom Elizy Orzeszkowej, Sobór Pokrowski. Przejazd na cmentarz rzymskokatolicki, gdzie pochowana jest E. Orzeszkowa.  Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 3 -                             8 VIII wtorek
Śniadanie. Przejazd do Nowogródka -  pierwszej stolicy dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zwiedzanie miasta: Dworek - Muzeum Adama Mickiewicza,  kościół farny  pw. Przemienienia Pańkiego (miejsce chrztu św. poety), kościół pw.  św. Michała Archanioła,  Kopiec Mickiewicza,  ruiny zamku  Książąt Litewskich  na Górze Zamkowej. Kontynuacja podróży nad Jezioro Świteź.  Krótki spacer i odpoczynek. Przejazd do Zaosia - miejsca urodzin Adama Mickiewicza.  Odwiedzimy zrekonstruowany zespół dworski w dawnym folwarku Mickiewiczów.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do Nowogródka.
 
DZIEŃ 4  -                            9 VIII środa
Śniadanie. Przejazd do stolicy Białorusi – Mińska. Nawiedzenie kościoła św. św. Szymona i Heleny. Spacer reprezentacyjnym Prospektem Niepodległości. Zobaczymy m.in.: Pałac Republiki, dom Moniuszków. Przejście na starówkę: Plac Wolności z ratuszem, dawny kościół Jezuitów – katedra katolicka, katedra prawosławna pw. św. Ducha, gdzie znajduję się cudowna ikona Matki Boskiej Mińskiej. Czas wolny. Przejazd na obrzeża miasta do Kuropat, miejsca kaźni, gdzie spoczywa prawie 4000 Polaków zamordowanych w 1940 r. przez NKWD. Powrót na obiadokolację i nocleg.  
 
DZIEŃ 5  -                            10 VIII czwartek
Śniadanie. Przejazd do Miru, zobaczymy zespół zamkowy – pomnik architektury obronnej z XVI – XVIII wieku oraz kościół św. Mikołaja Biskupa. Przejazd do Nieświeża. Zobaczymy zespół zamkowo-pałacowy – dawną rezydencję Radziwiłłów wpisaną na listę UNESCO, pojezuicki wczesnobarokowy kościół farny pw. Bożego Ciała z XVI wieku – pierwszy barokowy kościół w Polsce wybudowany na wzór rzymskiego kościoła Il Gesu.  Jego rektorem był Andrzej Bobola, a 1 września 1622 rozpoczął tam trzecią probację. W podziemiach fary spoczywają ciała 102 Radziwiłłów. Zobaczymy również ratusz z sukiennicami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Pińska. 
 
DZIEŃ 6  -                            11 VIII piątek
Śniadanie, po którym spacer po mieście związanym z działalnością Andrzeja Boboli. Zobaczymy m.in. kompleks klasztorny franciszkanów z katedrą NMP, dom Ryszarda Kapuścińskiego, Kolegium Jezuitów – dziś Muzeum Białoruskiego Polesia, Pałac Butrymowiczów, kościół Wniebowzięcia NMP, kościół Bernardynów i zabytkowy zespół cmentarzy. Czas wolny przeznaczony na spacery bulwarami rzeki Prypeć. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
DZIEŃ 7  -                            12 VIII sobota
Śniadanie. Przejazd do Janowa Poleskiego – ośrodka kultu św. Andrzeja Boboli i miejsca jego śmierci. Udamy się w  miejsce schwytania Świętego, gdzie w chwili obecnej usytuowane są krzyże pojednania: katolicki i prawosławny. Msza Św. w Kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przejazd do Kobrynia. Nawiedzimy kościół katolicki pw. Wniebowzięcia NMP z cudownym obrazem św. Andrzeja Boboli. Krótki spacer po mieście. Przejazd do Brześcia, krótkie zwiedzanie miasta: kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (dawna katedra z cudownym obrazem MB Brzeskiej),  Twierdza Brzeska, Dworzec kolejowy z 1886 r.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kodnia.
 
DZIEŃ 8  -                            13 VIII niedziela
Śniadanie. Nawiedzimy kościół św. Anny, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, koronowany w 1723 roku, jako jeden z pierwszych na naszych ziemiach. Dziś, jako Matka Boska Kodeńska, jest patronką Podlasia. Kontynuacja podróży do Warszawy. Nawiedzimy sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Modlitwa  przy relikwiach Świętego. Zwiedzanie sanktuarium. Następnie przejazd na Żoliborz, gdzie nawiedzimy grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMIN:   06.08 -13.08.2017
 
CENA:    2000     
 
ZAPEWNIAMY:
  komfortowy przejazd na całej trasie
  7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3-os. z łazienkami lub domu pielgrzyma 
  7 śniadań, 7 obiadokolacji
  opiekę i informację turystyczną pilota
  ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł na terenie RP
  wizę na Białoruś
 
UWAGI:
  program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i uczestnictwem w codziennych Mszach św.
  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  dokument niezbędny: paszport + wiza 
• na bilety wstępu, przewodników lokalnych, nagłośnienie, parkingi i inne wydatki programowe oraz opłaty   administracyjne należy przeznaczyć ok.80
 
Szczegóły pod telefonem 500 218 081