Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

217727
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
140
215
678
172309
3946
3782
217727
Visitors Counter

Ogłoszenia na XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2016r.

1.Trwa KURS ALFA. Gdyby ktoś jeszcze chciał uczestniczyć, może przyjść na spotkanie w najbliższy wtorek. Na godz. 18:30.
O godz. 19:30 we wtorek zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym sakramentem o błogosławione owoce Kursu. (Zapraszamy: Żywy Różaniec, Krąg Rodzin Matki Bożej Przedziwnej, Apostolat Maryjny Grupę o. Pio i wszystkich chętnych.)
 
2.W zeszłym tygodniu na EKRANYdo wyświetlania pieśni zebraliśmy 1.172,00 zł. W sumie na ekrany zebraliśmy 10.554,00 zł. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 
3.Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO, -do bieżącego wydania dołączony jest film na DVD pt. „Bóg nie umarł”. Jest do nabycia także NASZA ARKA oraz ładne KALENDARZE ŚCIENNE.
 
4. SCHOLA DZIECIĘCA ma swoje spotkania w sobotę o 11:00, a EREM o godz. 12:00.
 
5. Dziękujemy za SPRZĄTANIE ŚWIĄTYNI. Tych, którzy chcieliby pomóc w tej posłudze zapraszamy w piątki po Mszy św. o godz. 9:00.
 
6. W tym tygodniu przypada I SOBOTA MIESIĄCA.
 
7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik i NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które odprawiane będą o godz. 17:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież. Za publiczne odmówienie różańca w kościele połączone z rozważaniem tajemnic różańcowych można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
8. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCHodbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
 
9. Pierwsze, ORGANIZACYJNE SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI, które w maju przystąpią do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. Bardzo prosimy o obecność wszystkich zainteresowanych rodziców, którzy złożyli deklaracje.
 
10. Zapraszamy do naszej KAWIARENKI znajdującej się w salce nad zakrystią, na spędzenie wspólnego czasu przy filiżance dobrej kawy i kawałku smacznego ciasta.
Ogłoszenia lokalne:
 
W niedzielę, 2 października Parafia Ducha Świętego będzie świętowała JUBILEUSZU 90`LECIA POWSTANIA PARAFII. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana o godz. 12:30. W imieniu parafian zaprasza proboszcz o. Arkadiusz.
 
 
Wszystkim Drogim Parafianom i modlącym się w naszej świątyni życzymy Błogosławionego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wielu łask Bożych i opieki św. Krzysztofa w każdym kolejnym dniu życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
Proboszcz  - ks. Bogusław Matusik
Wikariusz – ks. Gracjan Ostrowski

Pielgrzymka na Maltę

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
W ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Malta 28.09. – 05.10.2016

 

Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się

17 września o godz. 11:30 w domu parafialnym.

Program pielgrzymki :
 
28/29.09.2016 – Przybycie na Maltę
Msza św. o godz. 11:45. Wyjazd autokarem ze Szczecinka o godz. 12:30 z pod kościoła przy ul. Pomorskiej w 43 na lotnisko w BERLINIE , wylot na Maltę godz.21:50. Przylot godz.00.40. Powitanie na lotnisku Malta International Airport , transfer  do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
29.09.2016 – Valletta
Śniadanie, Msza św. w pięknym kościele św. Pawła Rozbitka, zwiedzanie Valletty, stolicy Malty: wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) I leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua.
Spacerując ulicą Merchand Street docieramy do kościoła zakonnego pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio: Ścięcie św. Jana oraz mniejszy obraz św. Hieronima. Idąc dalej, oglądamy zabytki Valletty: Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz).
 
30.09.2016 –Mdina, Rabat, Mosta
Śniadanie. Rozpoczynamy od wizyty kościoła w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Posiada on jedną z największych kopuł w Europie. Udajemy sie do Rabatu, gdzie uczestniczymy we Mszy w kościele św. Pawła . Według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.
Zwiedzimy również Mdine, starą stolicę Malty, fortecę zbudowaną w okresie dominacji arabskiej. W dalszej części wycieczki zwiedzimy wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników). Czas wolny w Mdinie. Zwiedzanie Katedry i Muzeum katedralnego.
 
01.10.2016  - Wyspa Gozo
Śniadanie. Przejazd około 30 min do małego portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (30 min) na wyspę Gozo. Na Gozo  Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary o godz. 10.00. Zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat, obejrzymy Lazurowe Okno oraz Grzybową Skałę, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy przepłynąć łódeczką w pobliżu tej wspaniałej morskiej groty. Obejrzymy Centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą w której możemy dokonać degustacji lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo. Czas wolny w uroczej zatoczce na południu wyspy Xlendi. Po wizycie na wyspie Gozo, przeprawimy się promem do portu Cirkewwa i przyjedziemy późnym popołudniem do hotelu.
 
02.10.2016 - Trójmiasto
Śniadanie. O godz 09.30 uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca. Wizyta w małym ogrodzie Gardiola, usytuowanym na murach obronnych miasta Senglea, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port, fortece rycerzy Zakonu Maltańskiego i miasta położone wokół portu. Dalsza trasa prowadzi do miasta Birgu, gdzie powstały pierwsze rezydencje Zakonu Maltańskiego w okresie 1530-1565. Zwiedzimy małe muzeum kościelne, gdzie znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta, który bronił tej fortecy przeciwko nacierającym Turkom w roku 1564. Przejdziemy obok Pałacu św. Inkwizycji, obejrzymy pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 roku. Spacer po najstarszej, renesansowej części miasta - rezydencja rycerzy Zakonu.
 
03.10.2016 Grand Harbour Tour  
Wycieczka  statkiem  po Wielkim Porcie - autobus zabierze nas do przystani tuż przy mieście Sliema , na przejażdżkę po Wielkim Porcie. Dopiero z pokładu statku  widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami murów obronnych Wielki Port. Nazwa Malty – Tarcza Obronna Europy staje się zupełnie jasna po zobaczeniu tego systemu fortec, powstałych od czasów rzymskich do II Wojny Światowej.  Czas wolny  w Sliemie.  Powrót do hotelu.
 
04.09.2016   
Dzień  Wolny. Odpoczynek. 
 
05.10.2016 - Wylot
Śniadanie,czas wolny, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do BERLINA godz.18.05, przylot godz.21.00 transfer autokarem na miejsce zbiórki – zakończenie pielgrzymki.
 
 
Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w kwocie 70 Euro, kwota płatna na miejscu przewodnikowi miejscowemu.
 
Na życzenie dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Koszt: 3470 zł oraz 70 euro.
 
Miejsc 30 liczy się kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy w Kancelarii  lub w Zakrystii parafii pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku.
te.: 500 218 081.
 
 
C e n a   o b e j m u j e :
- bilety na samolot
- zakwaterowanie - hotel   
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje /bufet/
- transfery z i na lotnisko
- zorganizowane wycieczki
- bilety na rejs po Wielkim Porcie
- bilety na prom na Wyspę Gozo
- ubezpieczenie NW i KL
 
Biuro Turystyczne POLONIA tel. (091)43-40-726
70-526 SZCZECIN ul. Mazowiecka 14 fax. (091) 48-80-588
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Jest jeszcze 0 miejsc wolnych.