Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 668 151 396

 


 

96402
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
70
110
659
51333
2570
4103
96402
Visitors Counter

Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 27.07.2014

1. Trwają przygotowania do festynu, który odbędzie się 31 sierpnia. Zachęcamy do fundowania głównych nagród. Na stoliku przy stopniu komunijnym wyłożone są listy, na które prosimy, aby wpisywały się osoby, które ulepią pierogi, upieką ciasto i chleb oraz podejmą się dyżuru nocnego na placu festynowym z 30 na 31 VIII. Pod chórem jest ustawiony kosz, do którego można przynosić fanty na kiermasz oraz książki. Po Mszach św. można nabywać cegiełki festynowe.
 
2. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym" m.in.:
- „Była tak przeźroczysta, że widać w niej było Bożą miłość” – o Matce Teresie z Kalkuty opowiada ks. Leo Maasburg, członek zespołu przygotowującego jej proces beatyfikacyjny
 
3. Święci tego tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Marty, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 
4.W środę po Mszy św. o godz.9:00 zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5.Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji w piątki od g.15:00 do wieczornego Nabożeństwa.
 
6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszami, a więc o godz.: 8:30 i 17.10.
 
7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 Nabożeństwo Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 
8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 
9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dwutygodniową do Grecji w terminie 14.09 – 26.09.2014 roku. Szczegóły na stronie internetowej i w Zakrystii.
 
Drogim Gościom, korzystającym z piękna przyrody życzymy dobrej pogody oraz dobrego wypoczynku. Parafianom i wszystkim uczestniczącym w niedzielnej Eucharystii życzymy błogosławieństwa Bożego. 
Proboszcz  - ks. Bogusław Matusik

 

Pielgrzymka po Grecji - śladami św. Pawła

 
                    GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

  Belgrad – Riwiera Olimpijska – Filippi – Kavala – Veria

Saloniki – Dolina Tembi - Meteory – Delfy – Ateny

Korynt – Mykeny – Epidavros – Nafplio – Tolo

Olimpia - Patras – Rejs po Adriatyku – Altotting

 

 DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI

 Wyjazd o godz. 4:00 ze Szczecinka. Przejazd przez Polskę, Czechy, Węgry.

 Przyjazd na nocleg tranzytowy w okolice Budapesztu, nocleg.

 DZIEŃ 2: BELGRAD

 Śniadanie, przejazd do Belgradu. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 DZIEŃ 3: RIWIERA OLIMPIJSKA 

Śniadanie. Przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd w godzinach popołudniowych na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ4: FILIPPI – KAVALA

Rano po śniadaniu udamy się do Filippi, byłym przodującym miastem Macedonii, kolonią rzymską oraz miejscem w którym Św. Paweł głosił Ewangelię. Zwiedzanie teatru, Via Egnatia, Agory starożytnego rynku, ruin Bazyliki oraz miejsca chrztu Lidii nad rzeką Angista. Msza Święta. Następnie wrócimy się do Kavali,  gdzie Św. Paweł po raz pierwszy postawił stopę na kontynencie europejskim. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: VERIA – SALONIKI

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Verii – gdzie przez długi czas przebywał św. Paweł. Po południu zwiedzanie zabytków Salonik, w tym: Bazyliki Agia Sofia, Rotundy, Kościoła Św. Demetriusza oraz Łuku Galeriusza, pochodzących z czasów Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację oraz nocleg na Riwierę Olimpijską.

DZIEŃ 6: DOLINA TEMBI – METEORY

Msza Święta. Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną Tembi, zwiedzanie Meteorów słynnych "wiszących" klasztorów, na szczytach niedostępnych niegdyś skał, które obecnie zaliczane są do STU CUDÓW ŚWIATA. Kontakt z życiem klasztornym mnichów. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do Delf.

DZIEŃ 7: DELFY – ATENY – WIECZÓR GRECKI 

Msza Święta. Po śniadaniu zwiedzanie Delf - najsłynniejszej wyroczni świata starożytnego. Pozostałości pełnej gracji Tolos. "Oczyszczenie" w Źródle Kastylijskim. Przejście Świętą Drogą. Czas na zdjęcia przy "pępku" Omfalos (mitologicznym centrum świata). Poza tym można zobaczyć Mur poligonalny,słynną Gazetę Delficką, tajemniczy labirynt pytyjski, teatr antyczny, stadion z II w n.e. i Świątynię Apollona.Następnie przejazd do Aten. Obiadokolacja. Wieczór grecki w tawernie na Place (starej dzielnicy pod Akropolem) wraz z programem artystycznym. Nocleg w Atenach.

DZIEŃ 8: ATENY

Msza Święta. Po śniadaniu zwiedzanie, z przewodnikiem, Aten. Objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament,   Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Zwiedzanie antycznych budowli na Akropolu: Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na  którym Św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja, nocleg w Atenach.

DZIEŃ 9: KANAŁ KORYNCKI – KORYNT – MYKENY – EPIDAVROS – NAFPLIO – TOLO 

Msza Święta. Po śniadaniu wyjazd na Płw. Peloponez. Postój przy Kan. Korynckim, łączącym M. Egejskie z M. Jońskim i w Koryncie – miejscu pobytu i nauczania Św. Pawła. W programie ponadto zwiedzanie: Myken (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona), Epidavros (najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką), Nafplio (spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi i Burdzi).Przejazd do malowniczo położonej miejscowości - Tolo. Obiadokolacja oraz nocleg w Tolo.

DZIEŃ 10: OLIMPIA – PATRAS

Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Olimpii – zwiedzanie pierwszego stadionu, terenu archeologicznego, w tym: prytanejonu, gimnazjonu, palesqtry, pracowni Fidiasza, świątyni Zeusa z ogniem olimpijskim, świątyni Hery. Następnie przejazd do miasta Patras, trzeciego co do wielkości miasta Grecji. Tutaj został pochowany Św. Andrzej  a w Bazylice przechowywana jest czaszka oraz fragment jego krzyża. Obiadokolacja. Wieczorem zaokrętowanie na statek i rejs z Patras do Ancony.

DZIEŃ 11: REJS PO ADRIATYKU

Śniadanie. Rejs statkiem po Adriatyku. Przypłynięcie do Ancony. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12: ALTOTTING

Śniadanie. Przejazd przez Włochy, Austrię do Niemiec do Altotting. Znajduje się tutaj największe niemieckie sanktuarium. Cudowna figura Matki Bożej z Altötting liczy 65 cm wysokości i przedstawia Maryję z Dzieciątkiem Jezus na rękach. W kaplicy znajdują się również 24 urny z sercami władców bawarskich, którzy zapisali w testamencie swe serca Maryi jako dowód wielkiej czci do Niej. Msza Święta. Droga powrotna do Polski.

DZIEŃ 13: PRZYJAZD DO POLSKI

Planowany przyjazd do Szczecinka w godzinach rannych. Zakończenie Pielgrzymki.

Termin: 14.09. – 26.09.2014

Cena: 1.300 zł + 380 €

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

> przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, toaleta, video lub DVD, cafe bar);

> noclegi w hotelach **/*** z łazienkami;

> śniadania i obiadokolacje według programu;

> rejs statkiem Patras – Ancona: kabiny 4-osobowe z łazienkami (wewnętrzne);

> ubezpieczenie KL i NNW;

> opieka pilota.

PŁATNE DODATKOWO: 

> Bilety wstępu + przewodnicy miejscowi + wieczór grecki w tawernie + wjazdy do miast trzeba przeznaczyć około 90 €.

        !!! UWAGA !!!

 każdy uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

 ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

 ZAPISY w Zakrystii Szczegóły telefon.: 500 218 081


WAŻNE: Jest jeszcze 4 wolne miejsca.

 
P.U.T. "EURO-TOURS"
T. Prądzyński, M. Zwoliński, D. Kosik s.c.
al. 3 Maja 7, 76-200 Słupsk,
NIP: 839-30-42-530
tel. (59) 842 98 73
fax (59) 841 48 81
kom. 603 405 207
http://www.eurotours.pl