Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

209488
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
69
68
433
164366
3113
3518
209488
Visitors Counter

Ogłoszenia na XVII Niedziele Zwykłą 24.07.2016r.

1. Dziś na Mszy św. o 1730 będziemy przeżywać uroczystość odpustową św. Krzysztofa. Odpust to urodziny parafii – dlatego zapraszamy dziś do wspólnego duchowego świętowania podczas popołudniowej Mszy św. W ramach obchodu Jubileuszu XV–lecia istnienia naszej parafii zapraszamy na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert organowy o godz. 16:00 w naszej świątyni. Koncert ten zagrany będzie na „cztery ręce” na naszych kościelnych organach. Serdecznie zapraszamy na tę kulturalną ucztę.
 
2. Patron naszej parafii, św. Krzysztof jest również patronem kierowców. Poświęcenie pojazdów dziś po Mszy św. o godz. 1730, a także jutro po Mszy o godz. 900 i Mszy św. o godz. 1730. Pamiętajmy także o tym, żeby modlić się prze każdą podróżą, a Bożemu miłosierdziu polecać ofiary wypadków.
 
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15:00 do wieczornego nabożeństwa. Zapraszamy na chwilę modlitewnego spotkania z Jezusem. Przypominamy także o tym, że w okresie letnim otwarta jest kruchta kościoła w ciągu dnia i mamy taką możliwość, aby na chwilę zatrzymać się przy Jezusie.
 
4. Rozpoczęliśmy przygotowania do naszego festynu, który odbędzie się 28 sierpnia. Spotkanie przed festynowe we wtorek o godz. 18:30 w salce na plebanii. W tym roku festyn będzie połączony z Jubileuszem 15-lecia powstania parafii. Uroczystą Mszę Świętą, 28 sierpnia o godz. 12:00 będzie sprawował ks. Bp Krzysztof Włodarczyk. Ludzi dobrej woli zachęcamy do fundowania głównych nagród. Na stoliku przy stopniu komunijnym znajdują się listy, na które prosimy, aby wpisywały się chętne osoby, które w dobroci swojego serca ulepią pierogi, upieką ciasto i chleb oraz podejmą się dyżuru nocnego na placu festynowym z 27 na 28 VIII. Pod chóremustawiony jest kosz, do którego można przynosić fanty na kiermasz oraz książki. Tradycyjnie można nabywać cegiełki festynowe.Jako kapłani, za wszelką pomoc i zaangażowanie w tym naszym wspólnym dziele, już dzisiaj składamy Wam Kochani, serdeczne Bóg Zapłać.
 
5. W minionym tygodniu zostały zakupione ekrany multimedialne wraz z całym elektronicznym oprogramowaniem. Łączny koszt inwestycji to 19,500 zł. Na ten cel do tej pory zebraliśmy 4702 zł, w tym z zeszło tygodniowej zbiórki 1702 zł. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. 
 
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
7. Zapraszamy do naszej kawiarenki znajdującej się w salce nad zakrystią, na spędzenie wspólnego czasu przy filiżance dobrej kawy i kawałku smacznego ciasta.
 
8.  Jutro młodzież z naszej parafii wraz z ks. Gracjanem i parafią Ducha Świętego wyjeżdżają na ŚDM do Krakowa. Jednocześnie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoimi ofiarami wsparli i umożliwili wyjazd młodym ludziom. Pamiętajmy o wszystkich uczestnikach ŚDM w naszych modlitwach.  
 
9. 1 sierpnia ze Skrzatusza wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie jest także możliwość duchowego towarzyszenia pątnikom, poprzez modlitwę – jest to tzw. Złota grupa, czyli grupa wszystkich, którzy chcieliby pójść, ale nie mogą i idą duchowo do Tronu naszej Królowej Polski. Zachęcamy, aby wpisywać się na listę złotej grupy – w pakiecie otrzymujemy plakietkę i zeszyt pielgrzymkowy z modlitwami i konferencjami. Wpisanie się na listę nie jest związane z żadnymi opłatami. Zapisy do złotej grupy w zakrystii. Można również przynosić kartki z intencjami, które odczytywane będą przez pielgrzymów na pielgrzymim szlaku podczas modlitwy różańcowej.
 
10. We wtorek przeżywamy wspomnienie św. Joachima i św. Anny – rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom za życie i wychowanie – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 
11. Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę na Maltę.
 
12. Spotkania organizacyjne Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę odbędzie się jutro 25 lipca o godz. 19:00 w kościele  mariackim w Szczecinku.
 
Wszystkim modlącym się w naszej parafialnej świątyni i gościom życzymy Błogosławionego tygodnia i dobrego czasu wakacji. Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Krzysztofa w każdym kolejnym dniu życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

Pielgrzymka na Maltę

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
W ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Malta 28.09. – 05.10.2016

 
Program pielgrzymki :
 
28/29.09.2016 – Przybycie na Maltę
Msza św. o godz. 11:45. Wyjazd autokarem ze Szczecinka o godz. 12:30 z pod kościoła przy ul. Pomorskiej w 43 na lotnisko w BERLINIE , wylot na Maltę godz.21:50. Przylot godz.00.40. Powitanie na lotnisku Malta International Airport , transfer  do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
29.09.2016 – Valletta
Śniadanie, Msza św. w pięknym kościele św. Pawła Rozbitka, zwiedzanie Valletty, stolicy Malty: wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) I leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua.
Spacerując ulicą Merchand Street docieramy do kościoła zakonnego pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio: Ścięcie św. Jana oraz mniejszy obraz św. Hieronima. Idąc dalej, oglądamy zabytki Valletty: Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz).
 
30.09.2016 –Mdina, Rabat, Mosta
Śniadanie. Rozpoczynamy od wizyty kościoła w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Posiada on jedną z największych kopuł w Europie. Udajemy sie do Rabatu, gdzie uczestniczymy we Mszy w kościele św. Pawła . Według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.
Zwiedzimy również Mdine, starą stolicę Malty, fortecę zbudowaną w okresie dominacji arabskiej. W dalszej części wycieczki zwiedzimy wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników). Czas wolny w Mdinie. Zwiedzanie Katedry i Muzeum katedralnego.
 
01.10.2016  - Wyspa Gozo
Śniadanie. Przejazd około 30 min do małego portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (30 min) na wyspę Gozo. Na Gozo  Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary o godz. 10.00. Zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat, obejrzymy Lazurowe Okno oraz Grzybową Skałę, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy przepłynąć łódeczką w pobliżu tej wspaniałej morskiej groty. Obejrzymy Centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą w której możemy dokonać degustacji lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo. Czas wolny w uroczej zatoczce na południu wyspy Xlendi. Po wizycie na wyspie Gozo, przeprawimy się promem do portu Cirkewwa i przyjedziemy późnym popołudniem do hotelu.
 
02.10.2016 - Trójmiasto
Śniadanie. O godz 09.30 uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca. Wizyta w małym ogrodzie Gardiola, usytuowanym na murach obronnych miasta Senglea, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port, fortece rycerzy Zakonu Maltańskiego i miasta położone wokół portu. Dalsza trasa prowadzi do miasta Birgu, gdzie powstały pierwsze rezydencje Zakonu Maltańskiego w okresie 1530-1565. Zwiedzimy małe muzeum kościelne, gdzie znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta, który bronił tej fortecy przeciwko nacierającym Turkom w roku 1564. Przejdziemy obok Pałacu św. Inkwizycji, obejrzymy pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 roku. Spacer po najstarszej, renesansowej części miasta - rezydencja rycerzy Zakonu.
 
03.10.2016 Grand Harbour Tour  
Wycieczka  statkiem  po Wielkim Porcie - autobus zabierze nas do przystani tuż przy mieście Sliema , na przejażdżkę po Wielkim Porcie. Dopiero z pokładu statku  widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami murów obronnych Wielki Port. Nazwa Malty – Tarcza Obronna Europy staje się zupełnie jasna po zobaczeniu tego systemu fortec, powstałych od czasów rzymskich do II Wojny Światowej.  Czas wolny  w Sliemie.  Powrót do hotelu.
 
04.09.2016   
Dzień  Wolny. Odpoczynek. 
 
05.10.2016 - Wylot
Śniadanie,czas wolny, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do BERLINA godz.18.05, przylot godz.21.00 transfer autokarem na miejsce zbiórki – zakończenie pielgrzymki.
 
 
Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w kwocie 70 Euro, kwota płatna na miejscu przewodnikowi miejscowemu.
 
Na życzenie dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Koszt: 3470 zł oraz 70 euro.
 
Miejsc 30 liczy się kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy w Kancelarii  lub w Zakrystii parafii pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku.
te.: 500 218 081.
 
 
C e n a   o b e j m u j e :
- bilety na samolot
- zakwaterowanie - hotel   
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje /bufet/
- transfery z i na lotnisko
- zorganizowane wycieczki
- bilety na rejs po Wielkim Porcie
- bilety na prom na Wyspę Gozo
- ubezpieczenie NW i KL
 
Biuro Turystyczne POLONIA tel. (091)43-40-726
70-526 SZCZECIN ul. Mazowiecka 14 fax. (091) 48-80-588
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Jest jeszcze 3 miejsca wolne.