Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018r.

 1. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz: 12:00 dzieci z klasy IV przeżywać będą I rocznicę Komunii Św.
 2. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty przystąpili do Eucharystii.
 3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 4. Trwają Nabożeństwa Majowe. Są odprawiane codziennie o godz. 17:00. A w Marcelinie przy kapliczce o godz. 18:00.
 5. We środę po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo do o. Pio.
 6. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Krzysztofa za kierowców i podróżujących.
 8. Zapraszamy również na Adorację Pana Jezusa we wtorek podczas trwającego kursu Alfa od godz. 1915 do 2100, w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 2000 oraz w piątek od godz. 1500 rozpoczynając koronką do Bożego Miłosierdzia do godz. 1700.
 9. Dziękujemy:

- rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za posprzątanie w minionym czasie kościoła, zrobioną dekoracje,

- wykonane prace na terenie przykościelnym (odnowienie krzyża misyjnego, koszenie trawy, naprawy bieżące, prace konserwacyjne).

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Grupy Modlitewnej we środę o 1900, w kościele.
  2. dla Dziecięcego Zespołu Muzycznego w piątek o 1815 w salce przy zakrystii.
 2. Procesja Bożego Ciała w przypada w tym roku 31 maja i będzie przebiegać ulicami:

Pomorską, Poniatowskiego, Kopernika, Słowiańską i Matusewicz.

I – ołtarz przy początkowych num-ch domostw ul. Pomorskiej.

II – przy ul Kopernika w pobliżu bloku nr 17.

III – przy ul Kopernika w pobliżu bloku nr 31.

IV – przy kościele od strony północnej..

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”.
 2. Osoby wyjeżdżające na Pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie w terminie 16-22 czerwca proszone są o wpłatę 150 zł zaliczki do końca miesiąca w zakrystii.

Ogłoszenie lokalne:

* Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku organizuje seminarium dla rodziców „Ciemna strona Internetu-zagrożenie bagatelizowane”. Odbędzie się ono 22 maja, w Kinie Wolność, o godzinie 18:30. Zachęcamy serdecznie rodziców do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczegółowy plan zamieszczony jest w kruchcie kościoła.

* Skauci Europy  zapraszają rodziców i chłopców w wieku 8-12 lat na spotkanie informacyjne 24 maja (czwartek) o godz. 19.00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Kołobrzeskiej w Szczecinku.

(Skauci Europy to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku 18-26 lat i więcej wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców, którzy pomagają młodym stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody)

* W najbliższą niedzielę, 27 maja, ks. Zbigniew Woźniak, dyrektor szczecineckiej bursy i ks. Jacek Lewiński, proboszcz parafii mariackiej będą obchodzili jubileusz  25 -lecia kapłaństwa. Na Mszę św. o godz. 12:30, do kościoła mariackiego, zapraszają wszystkich, którzy chcą razem z nimi podziękować Bogu za dar powołania i posługi. Po Eucharystii wszyscy są zaproszeni na obiad na placu przykościelnym.

* Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na dzień skupienia w sobotę 9 czerwca br., Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

* Warsztaty pisania ikon dla początkujących - serdecznie zapraszamy na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu Jego Oblicza. 9-dniowe warsztaty zakończą się napisaniem ikony Oblicza Chrystusa.

Warsztaty stacjonarne obejmują 9 spotkań od 20-29 lipca br. i będą się odbywały w SAPiK-u przy ul. Kilińskiego. Obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona. Jest to kurs podstawowy, dedykowany osobom rozpoczynającym swoją przygodę z ikoną. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 Na radosne i godne przeżywanie dzisiejszej niedzieli i na czekający nas nowy tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo...

  Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                       Wikariusz ks. Gracjan