Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

213112
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
5
143
971
167640
3113
3624
213112
Visitors Counter

Ogłoszenia na XXI Niedziele Zwykłą 21.08.2016r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy wszystkich gości i wczasowiczów. Życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
 
2. W kruchcie kościoła zachęcamy do zaopatrywania się w cegiełki w związku z naszym parafialnym festynem, fundusze pozyskane są przeznaczone na cele budowlano-wykończeniowe naszego kościoła, prosimy także ludzi dobrej woli o przynoszenie fantów i składanie ich w koszu pod chórem.
 
3.  Za tydzień po Mszy św. o godz. 12:00 rozpoczynamy nasz XII Festyn Parafialny. Co niedzielę spotykamy się przy ołtarzu na Mszy św, chciejmy spotkać się także przy stole jako parafialna rodzina, ciesząc się i radując swoją obecnością. Znajdźmy czas, aby w towarzystwie naszych bliskich spotkać się na placu przy kościele. Pozyskane fundusze są przeznaczone na cele budowlano-wykończeniowe naszej świątyni. Za zrozumienie i ofiarność składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zapraszamy 
 
4.We wtorek zapraszamy czcicieli św. o. Pio na nabożeństwo o godz. 17:30.
 
5. W środę po Mszy św. porannej Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św.
 
6.  W piątek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 9:00.,  i 17:30. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 
7. W sobotę o 15:00 rozpocznie się budowanie stoisk, rozstawianie namiotów, zwożenie stołów i ław – dlatego też zwracamy się również o pomoc do tworzenie zaplecza festynowego.
 
8. Przy wyjściu z kościoła, jest do nabycia prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy do przeczytania artykuł, czy drukarz musi drukować wszystko, co przyniosą mu klienci, czyli o tym, jak skromnym rzemieślnikiem zainteresował się rzecznik praw obywatelskich, a Nasza Arka poświęcona jest w tym miesiącu Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Zachęcamy do lektury.
 
9. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki na ekrany multimedialne.
 
10. Dzisiaj kawiarenka nieczynna.
 
11. Dziękujemy za dekoracje kwiatowe, posprzątanie kościoła, za wszelkie zaangażowanie, przejawy dobrej woli i okazane serce, z którym jako duszpasterze Waszej parafii się spotykamy.  Bóg Zapłać !
 
Wszystkim Drogim Parafianom życzymy Błogosławionego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wielu łask Bożych i opieki NMP w każdym kolejnym dniu życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
Proboszcz  - ks. Bogusław Matusik
Wikariusz – ks. Gracjan Ostrowski

Pielgrzymka na Maltę

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
W ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Malta 28.09. – 05.10.2016

 
Program pielgrzymki :
 
28/29.09.2016 – Przybycie na Maltę
Msza św. o godz. 11:45. Wyjazd autokarem ze Szczecinka o godz. 12:30 z pod kościoła przy ul. Pomorskiej w 43 na lotnisko w BERLINIE , wylot na Maltę godz.21:50. Przylot godz.00.40. Powitanie na lotnisku Malta International Airport , transfer  do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
29.09.2016 – Valletta
Śniadanie, Msza św. w pięknym kościele św. Pawła Rozbitka, zwiedzanie Valletty, stolicy Malty: wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) I leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua.
Spacerując ulicą Merchand Street docieramy do kościoła zakonnego pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio: Ścięcie św. Jana oraz mniejszy obraz św. Hieronima. Idąc dalej, oglądamy zabytki Valletty: Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz).
 
30.09.2016 –Mdina, Rabat, Mosta
Śniadanie. Rozpoczynamy od wizyty kościoła w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Posiada on jedną z największych kopuł w Europie. Udajemy sie do Rabatu, gdzie uczestniczymy we Mszy w kościele św. Pawła . Według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.
Zwiedzimy również Mdine, starą stolicę Malty, fortecę zbudowaną w okresie dominacji arabskiej. W dalszej części wycieczki zwiedzimy wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników). Czas wolny w Mdinie. Zwiedzanie Katedry i Muzeum katedralnego.
 
01.10.2016  - Wyspa Gozo
Śniadanie. Przejazd około 30 min do małego portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (30 min) na wyspę Gozo. Na Gozo  Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary o godz. 10.00. Zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat, obejrzymy Lazurowe Okno oraz Grzybową Skałę, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy przepłynąć łódeczką w pobliżu tej wspaniałej morskiej groty. Obejrzymy Centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą w której możemy dokonać degustacji lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo. Czas wolny w uroczej zatoczce na południu wyspy Xlendi. Po wizycie na wyspie Gozo, przeprawimy się promem do portu Cirkewwa i przyjedziemy późnym popołudniem do hotelu.
 
02.10.2016 - Trójmiasto
Śniadanie. O godz 09.30 uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca. Wizyta w małym ogrodzie Gardiola, usytuowanym na murach obronnych miasta Senglea, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port, fortece rycerzy Zakonu Maltańskiego i miasta położone wokół portu. Dalsza trasa prowadzi do miasta Birgu, gdzie powstały pierwsze rezydencje Zakonu Maltańskiego w okresie 1530-1565. Zwiedzimy małe muzeum kościelne, gdzie znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta, który bronił tej fortecy przeciwko nacierającym Turkom w roku 1564. Przejdziemy obok Pałacu św. Inkwizycji, obejrzymy pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 roku. Spacer po najstarszej, renesansowej części miasta - rezydencja rycerzy Zakonu.
 
03.10.2016 Grand Harbour Tour  
Wycieczka  statkiem  po Wielkim Porcie - autobus zabierze nas do przystani tuż przy mieście Sliema , na przejażdżkę po Wielkim Porcie. Dopiero z pokładu statku  widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami murów obronnych Wielki Port. Nazwa Malty – Tarcza Obronna Europy staje się zupełnie jasna po zobaczeniu tego systemu fortec, powstałych od czasów rzymskich do II Wojny Światowej.  Czas wolny  w Sliemie.  Powrót do hotelu.
 
04.09.2016   
Dzień  Wolny. Odpoczynek. 
 
05.10.2016 - Wylot
Śniadanie,czas wolny, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do BERLINA godz.18.05, przylot godz.21.00 transfer autokarem na miejsce zbiórki – zakończenie pielgrzymki.
 
 
Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w kwocie 70 Euro, kwota płatna na miejscu przewodnikowi miejscowemu.
 
Na życzenie dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Koszt: 3470 zł oraz 70 euro.
 
Miejsc 30 liczy się kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy w Kancelarii  lub w Zakrystii parafii pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku.
te.: 500 218 081.
 
 
C e n a   o b e j m u j e :
- bilety na samolot
- zakwaterowanie - hotel   
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje /bufet/
- transfery z i na lotnisko
- zorganizowane wycieczki
- bilety na rejs po Wielkim Porcie
- bilety na prom na Wyspę Gozo
- ubezpieczenie NW i KL
 
Biuro Turystyczne POLONIA tel. (091)43-40-726
70-526 SZCZECIN ul. Mazowiecka 14 fax. (091) 48-80-588
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Jest jeszcze 0 miejsc wolnych.