Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

206379
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
4
79
518
161427
4
3518
206379
Visitors Counter

Ogłoszenia na XIII Niedziele Zwykłą 26.06.2016r.

1. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Czerwcowe, odprawiane o godz. 17:00.
 
2. Krąg biblijny jutro o godz. 18:30  w salce w domu parafialnym.
 
3. We środę 29 przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Dla Boga ważne jest dobro obecne w każdym człowieku. Przykład życia św. Piotra i św. Pawła pokazuje, że nawet jeśli nasza wiara wydaje się słaba, to jednak Chrystus pragnie nam pomagać, przemieniając nasze serca, w których zawsze dostrzega cząstkę dobroci. Niech ta prawda towarzyszy nam w czasie rozpoczynających się wakacji.
 
4. W środy po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątki na godz. 15:00 zapraszamy na koronka do Bożego Miłosierdzia i adorację Najśw. Sakramentu, która trwa do wieczornego nabożeństwa. Adoracji wtorkowej w czasie wakacji nie ma.
 
5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca lipca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17:00 do 17:30. Przez lipiec i sierpień kapłani nie będą odwiedzać chorych z Komunią świętą. W nagłych sytuacjach można się umówić w kościele w godzinach, w których jest sprawowana Msza św. lub telefonicznie.
 
6. Dzisiaj do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film pt. „Jezu ufam Tobie”. Przedstawia on niezwykłe historie o działaniu Bożego miłosierdzia na całym świecie. Ukazał się w 9 wersjach językowych. Wprawdzie film został przygotowany na Światowe Dni Młodych w Krakowie, ale swoją premierę ma właśnie w Gościu.
 
7. Zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki w salce nad zakrystią.
 
8. Spotkanie organizacyjna przed Festynem Parafialnym, który planowany jest na ostatnią niedzielę sierpnia, odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczorowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą i chcą włączyć się w przygotowanie Festynu.
 
9. Dziękujemy paniom za posprzątanie kościoła. Bóg Zapłać.
 
 
Życząc Wam wszystkim miłej niedzieli powierzmy Św. Krzysztofowi, nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Prośmy również  za wszystkich uczestników ruchu drogowego.   -  Przyjmijmy Jego Błogosławieństwo...
 
            Proboszcz  ks. Bogusław Matusik                 Wikariusz ks. Gracjan Ostrowski

Pielgrzymka na Maltę

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
W ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Malta 28.09. – 05.10.2016

 
Program pielgrzymki :
 
28/29.09.2016 – Przybycie na Maltę
Msza św. o godz. 11:45. Wyjazd autokarem ze Szczecinka o godz. 12:30 z pod kościoła przy ul. Pomorskiej w 43 na lotnisko w BERLINIE , wylot na Maltę godz.21:50. Przylot godz.00.40. Powitanie na lotnisku Malta International Airport , transfer  do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
29.09.2016 – Valletta
Śniadanie, Msza św. w pięknym kościele św. Pawła Rozbitka, zwiedzanie Valletty, stolicy Malty: wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) I leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua.
Spacerując ulicą Merchand Street docieramy do kościoła zakonnego pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, który jest obecnie prokatedrą. Zwiedzanie kościoła obejmuje wizytę w Muzeum Katedralnym i wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio: Ścięcie św. Jana oraz mniejszy obraz św. Hieronima. Idąc dalej, oglądamy zabytki Valletty: Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza (z zewnątrz).
 
30.09.2016 –Mdina, Rabat, Mosta
Śniadanie. Rozpoczynamy od wizyty kościoła w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Posiada on jedną z największych kopuł w Europie. Udajemy sie do Rabatu, gdzie uczestniczymy we Mszy w kościele św. Pawła . Według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.
Zwiedzimy również Mdine, starą stolicę Malty, fortecę zbudowaną w okresie dominacji arabskiej. W dalszej części wycieczki zwiedzimy wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników). Czas wolny w Mdinie. Zwiedzanie Katedry i Muzeum katedralnego.
 
01.10.2016  - Wyspa Gozo
Śniadanie. Przejazd około 30 min do małego portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (30 min) na wyspę Gozo. Na Gozo  Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary o godz. 10.00. Zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat, obejrzymy Lazurowe Okno oraz Grzybową Skałę, gdzie przy sprzyjającej pogodzie możemy przepłynąć łódeczką w pobliżu tej wspaniałej morskiej groty. Obejrzymy Centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą w której możemy dokonać degustacji lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo. Czas wolny w uroczej zatoczce na południu wyspy Xlendi. Po wizycie na wyspie Gozo, przeprawimy się promem do portu Cirkewwa i przyjedziemy późnym popołudniem do hotelu.
 
02.10.2016 - Trójmiasto
Śniadanie. O godz 09.30 uczestniczymy we mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca. Wizyta w małym ogrodzie Gardiola, usytuowanym na murach obronnych miasta Senglea, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port, fortece rycerzy Zakonu Maltańskiego i miasta położone wokół portu. Dalsza trasa prowadzi do miasta Birgu, gdzie powstały pierwsze rezydencje Zakonu Maltańskiego w okresie 1530-1565. Zwiedzimy małe muzeum kościelne, gdzie znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta, który bronił tej fortecy przeciwko nacierającym Turkom w roku 1564. Przejdziemy obok Pałacu św. Inkwizycji, obejrzymy pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 roku. Spacer po najstarszej, renesansowej części miasta - rezydencja rycerzy Zakonu.
 
03.10.2016 Grand Harbour Tour  
Wycieczka  statkiem  po Wielkim Porcie - autobus zabierze nas do przystani tuż przy mieście Sliema , na przejażdżkę po Wielkim Porcie. Dopiero z pokładu statku  widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami murów obronnych Wielki Port. Nazwa Malty – Tarcza Obronna Europy staje się zupełnie jasna po zobaczeniu tego systemu fortec, powstałych od czasów rzymskich do II Wojny Światowej.  Czas wolny  w Sliemie.  Powrót do hotelu.
 
04.09.2016   
Dzień  Wolny. Odpoczynek. 
 
05.10.2016 - Wylot
Śniadanie,czas wolny, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do BERLINA godz.18.05, przylot godz.21.00 transfer autokarem na miejsce zbiórki – zakończenie pielgrzymki.
 
 
Cena nie obejmuje :
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w kwocie 70 Euro, kwota płatna na miejscu przewodnikowi miejscowemu.
 
Na życzenie dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Koszt: 3470 zł oraz 70 euro.
 
Miejsc 30 liczy się kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy w Kancelarii  lub w Zakrystii parafii pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku.
te.: 500 218 081.
 
 
C e n a   o b e j m u j e :
- bilety na samolot
- zakwaterowanie - hotel   
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje /bufet/
- transfery z i na lotnisko
- zorganizowane wycieczki
- bilety na rejs po Wielkim Porcie
- bilety na prom na Wyspę Gozo
- ubezpieczenie NW i KL
 
Biuro Turystyczne POLONIA tel. (091)43-40-726
70-526 SZCZECIN ul. Mazowiecka 14 fax. (091) 48-80-588
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Jest jeszcze 3 miejsca wolne.