Parafia pw. św. Krzysztofa w Szczecinku

ul. Pomorska 43, 78-400 Szczecinek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 500 218 081
tel. + 48 692 390 647

 


 

 

285109
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiac
Poprzedni miesiac
Wszystkie
123
163
1381
238732
4287
5316
285109
Visitors Counter

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10.2017r.

1. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra.
 
2. Dzisiaj o godz. 19:00 w kościele różaniec i spotkanie dla uczniów klas 3 gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy.
 
3. W poniedziałek po Mszy wieczorowej Nabożeństwo do o. Pio
 
4. We wtorek na godz. 19:15 zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym sakramentem o błogosławione owoce Kursu Alpha.
 
5. W środę nie będzie spotkania Grupy Modlitewnej.
 
6. W środę po Mszy wieczornej na plebanii spotkanie grupy modlitewnej ojca Pio.
 
7. Adoracja we czwartek od Mszy wieczorowej do godz. 20:00 i w piątek od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św. Zapraszamy.
 
8. Scholę Dziecięcą oraz dzieci chętne do śpiewania zapraszamy w piątek na godz. 18:15.
 
9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po wieczornej mszy w salce nad zakrystią. Zapraszam wszystkich, którzy pragną pogłębić znajomość Pisma Świętego i Słowem Bożym się modlić.
 
10. W sobotę o godz. 11:00 na plebanii spotkanie dla chętnych dzieci rocznicowych z dziecięcej grupy formacyjnej.
 
11. W przyszłą niedzielę o 19:00 spotkanie na plebanii rodziców młodzieży z klas 3 gimnazjum przygotowujących się do  bierzmowania.
 
12. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele nie będzie Mszy o godz. 12:00.
 
13. Trwa dostarczanie do domów i mieszkań kartek wypominkowych.
 
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć duże ładne kalendarze ścienne wydane przez Kurię Diecezjalną w kwocie 8 zł oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.
 
15. Zawieszamy do odwołania działalność Kawiarenki.
 
Ogłoszenia Lokalne:
* Koncert Antoniny Krzysztoń, który miał się odbyć w kościele pw. Ducha Świętego w dniu dzisiejszym (22.10.17r.), z powodu choroby artystki został przełożony na niedzielę 12 listopada.  Natomiast Koncert Zespołu Maleo Reggae Rockers odbędzie się planowo 26 października (w czwartek) o godz. 18.00, bilety do nabycia w kasie kina "Wolność" .
* Już po raz kolejny dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas wyposażone w zapałki z logo Caritas pojawią się w przyszłą niedzielę przy kościele i na cmentarzu by prosić Państwa o ofiary na opał dla potrzebujących. Każdy ofiarodawca otrzyma od nich pudełeczko zapałek. Patronem akcji "Zapałka nie ogrzeje" jest bp. Edward Dajczak. Dziękujemy za każdą ofiarę.
 
* Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku będą miały następujący przebieg. O godz. 8:00 przy kaplicy cmentarnej rozpocznie się pierwsza część różańca św. połączona z wypominkami za zmarłych. Kolejne trzy części różańca rozpoczynać się będą o pełnych godzinach. O godz. 12:00, na zakończenie wypominek, odmówiona zostanie za zmarłych modlitwa Anioł Pański. Wypominki będą przyjmowane do godz. 11:30 w punkcie przy kaplicy oraz w pobliżu kwatery wojskowej. Ofiary z wypominek przeznaczone są na potrzeby Bursy w Szczecinku prowadzonej przez Caritas.
Wszystkich wiernych szczególne zapraszamy na nabożeństwo z procesją przez cmentarz, które rozpocznie się o godz. 13:00, również przy kaplicy cmentarnej. Ważna informacja: Na cmentarzu nie będzie celebrowana Msza Święta. Wiernych prosimy o wzięcie udziału w Eucharystii w kościołach, zgodnie z porządkiem przewidzianym na ten dzień w poszczególnych parafiach. Przypominamy, że uczestnictwo w Mszy Świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla katolików obowiązkowe.
* W Uroczystość Wszystkich Świętych, l listopada, w godzinach 9:00 – 16:00 na wielu cmentarzach naszego powiatu - odbędzie się kwesta pieniężna do puszek na rzecz budującego się Hospicjum Stacjonarnego imienia Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku przy ulicy Bukowej 85. „Hospicjum to też życie", które wesprzyjmy darem serca i ofiarą. Wśród kwestujących będzie można spotkać samorządowców gmin, miast i powiatu.
 
Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego. Opieki Matki Bożej Różańcowej,  świętego Krzysztofa oraz Waszych świętych Patronów. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a dzisiaj w Dniu Pańskim życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i błogosławionego odpoczynku.
 
Proboszcz  - ks. Bogusław Matusik                                      Wikariusz – ks. Gracjan Ostrowski